Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Kilka pytań o deszczówkę

Autor: Paweł Łaciński (pawel.lacinski@onet.eu)

środa, 30 sierpnia 2006, 15:08

Witam
Od razu na swoją obronę powiem, że już szukałem :D I zrodziło mi się w mojej głowie kilka pytań :P
Tak więc przechodzę do sedna:

1. Wiem już, że do podlewania storczyków najlepsza jest woda deszczowa :) I właśnie mam zamiar ją sobie zebrać :) Ale mówi się, że powinna być ona zebrana po ok. 30 min (lub później) deszczu. A u mnie jak na złość deszcz pada po jakieś 20 min :( Jednak (żeby znów nie pisać "ale") deszcz występuje już od kilku dni, pare razy dziennie. Czy taka deszczówka nadaje się do zebrania skoro pada tak często to chyba będzie już czystsza ?

2. Z czego zebrać deszczówkę ? Z rynny ? Czy może wiadra postawić na placu i modlić się, zeby mocno padało :D Kilka lat temu (2 może 3) dach był odnawiany i teraz pokryty jest chyba papą. Pod tym wszystkim jest drewno ale to chyba nie ma znaczenia. Rynna jest plastikowa, a nie jak w pozostałych budynkach metalowa :D (w moim bloku była wymieniana wcześniej i dlatego się udało :) )

3. Następny problem: przechowywanie tej wody. Jeśli Matka Natura pozwoli chcę zebrać deszczówkę do trzech 10l wiader. Jeśli mi się to uda to będę w 7 niebie :) Czytałem tu na forum, że taką wodę najlepiej przechowywać w chłodzie i ciemnościach. Czy do tego celu dobra byłaby piwnica ? W moim bloku są one ciemne i zimne (brrr...)

4. Czy do tej deszczówki (jeśli ją zbiorę) można dodawać nawóz ?

5. Zaznaczam, że mieszkam w Katowicach (dzielnica Załęże - choć wątpie żeby to komuś pomogło. Jest to ok. 15 min drogi od centrum Katowic - jeśli idzie się pieszo.)

Ale się rozpisałem :D Nie poznaję sam siebie. Mam nadzieję, że jeszcze Państwo nie usnęli ;)

Pozdrawiam, Paweł Łaciński

P.S.1 Numerki są dla ułatwienia kiedy np. ktoś będzie odpowiadał (o ile zechce)
P.S.2 Piszę tu na forum i na forum Orchidarium, bo wydaje mi się, że nie wszytskie osoby z forum Orchidarium zaglądają tutaj i na odwrót ;)